Четвер, 02.05.2024, 22:59
Вітаю Вас Гість | RSS

Моє меню

Допоміжне меню

Форма входу

Мале Питаннячко

Яка у вас дома є тваринка?
Всього відповідей: 1440

Статистика

Поможіть будь ласка нашому сайту, оскільки його інформація безплатна, то просто клікніть по одній із реклам:

Дресирування собак

Дресирування собак

Собаки допитливі і цікаві, як малі діти. Вони вивчають світ найрізноманітнішими способами. Коли собака зрозуміє, що ви - джерело задоволення її потреб і бажань, вона почне експериментувати. Усілякими шляхами вона спробує привернути вашу увагу, поки один з них не принесе результатів. Ви повинні спрямувати її природні стремління в потрібне русло, по прийнятному для вас шляху.
Собаки прагматичні по своїй природі, вони використовують такі моделі поведінки, які з мінімальними витратами приносять максимальні результати. Так, якщо собака зрозуміє, що вона може домогтися свого, коли буде постійно скиглити (отут доречна аналогія з дитиною), то вона буде скиглити, якщо вдостоїться вашої турботи і уваги, коли буде відмовлятися від їжі, то вона буде відмовлятися від неї, а якщо помочитися на килим простіше, ніж очікувати, поки з нею погуляють, то вона буде мочитися на килим. Але якщо собака з першого разу засвоїть, що якщо буде підкорятися, то одержить похвалу і добре відношення (інакше їй покажуть, «хто в домі хазяїн»), вона вибере більш зручний для вас шлях. Суть дресирування собак полягає в тому, щоб з декількох методів навчання вибрати найбільш результативний.
Впевненість і послідовність - от ключові позиції при дресируванні собак. Це створює впевненість вашого собаки у вас і вашу впевненість у ній. Впевненість собаки закріплюється тим, що на певну її дію ви незмінно реагуєте тим самим способом. При дресируванні одні дії завжди заборонені, інші завжди заохочуються. Мінливість - лютий ворог дресирування, воно руйнує той надійний світ, у якому прагне жити будь-який собака будь-якого віку. Добре навчений собака знає, що йому можна, а що не можна. Він засвоює це шляхом постійного закріплення. Якщо собаку заохочують, коли він робить правильно, і поправляють, коли він щось робить не так, то він незабаром засвоїть прийнятну поведінку.

Дресирування команд
Команда "Поруч"
Команда "До мене"
Команда "Сидіти"
Команда "Лежати"
Команда "Стояти"
Команда "Апорт"
Команда "Бар'єр"
\

Як навчити собаку основним командам: сидіти, чекати, стояти, лежати?
основні команди
«Сидіти!»

Ця команда означає, що собака повинна сидіти ліворуч від дресирувальника так, щоб її плече знаходилося поруч із коліном дресирувальника, а сама вона дивилася строго вперед. Собаку вчать сідати після засвоєння команди "Поруч".
Зупинившись, дайте собаці команду «Сидіти!», при цьому лівою рукою натискайте на круп собаці, щоб вона сіла, а правою за допомогою повідка піднімайте їй голову. Змусьте її якийсь час залишатися в положенні сидячи, потім дайте команду «Поруч!» і пройдіть вперед. Знову зупиніться, дайтекоманду "Сидіти", посадіть її, і нехай вона посидить уже трохи довше.
Згодом, коли вона зрозуміє, що від неї потрібно, ви зможете більше не давати їй цієї команди, не користуватися для цього рукою і повідком. Собака буде сідати автоматично, очікуючи, щоб ви знову пішли або дали певну команду, наприклад «Гуляй!».
Коли вона повністю зрозуміє, що означає команда «Сидіти!», і навчиться сідати, коли ви зупинилися, можна навчити її сідати з будь-якого положення. Надягніть собаці нашийник з повідцем і скомандуйте «Сидіти!», саджаючи її, як раніше. Продовжуйте дресирувати тільки на команду «Сидіти!», поки вона не буде виконувати її безпомилково, потім навчіть її команді «Чекати!».
Команда «Чекати!»
По цій команді собака повинна залишатися в положенні сидячи, поки ви не дасте іншу команду або не переведете її у вільний стан. Щоб навчити собаку цій команді, посадіть її на пристебнутому повідку. Скомандуйте «Чекати!», виставивши при цьому долоню лівої руки перед її мордою і відступивши на крок (починаючи із правої ноги). Повторюйте команду ласкавим, але твердим голосом і, якщо потрібно, притримуйте собаку руками. На початку не намагайтеся змусити її сидіти довше 10 - 20 секунд. Збільшуйте цей час і відстань, на яку ви відходите від собаки, поступово, скорочуючи при цьому кількість повторюваних команд, поки вона не навчиться по одній-єдиній команді сидіти не менше трьох хвилин.
Правильно навчений собака і у цьому випадку буде виконувати вашу команду з першого разу. Під час дресирування віддають стільки команд, скільки необхідно, щоб собака зрозумів, що від нього вимагають. Ви повинні домогтися, щоб собака слухався вас із першого разу. Команду варто віддавати твердим, спокійним тоном, використовуючи для її підкріплення нашийник і повідець. Ніколи не віддавайте команду прохальним або сердитим голосом!
Команда «Стояти!»
Коли ваш собака навчився йти поруч і сідати, вона готова освоїти команду "Стояти" Це особливо пригодиться, коли ви, наприклад, будете чистити її щіткою або розчісувати.
Команді «Стояти!» теж учать на основі команди «Поруч!». Коли собака йде поруч, поступово сповільніть рух до повної зупинки і дайте команду «Стояти!». При цьому скористайтеся повідком і, поки собака не встиг сісти, лівою рукою притримайте її під пах, не даючи можливості рухатися вперед або сісти. Не потрібно сильно тримати собаку, просто не давайте їй сідати. Якщо вона все-таки намагається сісти, не сваріть її, оскільки вона намагається зробити те, чому ви її вчили. Просто дайте команду «Поруч!» і знову йдіть вперед, через кілька кроків зупиніться і повторіть все спочатку, дійте своєю лівою рукою більш впевнено, не даючи собаці сісти. Вона, ймовірно, буде трохи спантеличена, тому для додання впевненості потрібно її заохотити. Поки собака смакує, кілька разів скомандуйте «Стояти!», щоб вона зрозуміла, що їй варто залишатися в цьому положенні, крім того, дайте їй уже знайому команду «Чекати!». Незабаром вона зрозуміє, що від неї вимагають.
Продовжуйте доти, поки собака не буде впевнено стояти поруч із вами. Якщо вона намагається сісти, почніть знову з команди «Поруч!». Сполучайте таке навчання зі звичайним саджанням собаки, коли ви зупиняєтеся. Спочатку це може збити її з толку, і вам доведеться через якийсь час закріплювати вміння сідати відповідними командами. Незабаром собака зрозуміє, що вона повинна сідати без команди і стояти, коли чує команду «Стояти!».
Тепер можете залишити її одну в положенні сидячи або стоячи по команді «Чекати!». У якому би положенні вона не перебувала, твердо скомандуйте їй «Чекати!». Одночасно витягніть ліву руку з випрямленими пальцями і тримайте протягом секунди перед носом собаки долонею долілиць. Цей жест відповідає команді «Чекати!». Як і раніше тримаючи повідок в руці, відступіть від собаки на один крок, починаючи із правої ноги. Якщо вона намагається рухатися за вами, твердо скажіть «Фу!» і потім повторіть «Чекати!», жестом і повідком направляючи її на колишнє місце. Собака може зніяковіти, оскільки раніше ви жадали від неї, щоб вона рухалася за вами. Займайтеся доти, поки собака не засвоїть, що тепер вона повинна залишатися на місці, поки ви не скомандуєте «Поруч!» або не переведете її у вільний стан. Починайте знову відходити від неї. Відійшовши на довжину повідка, зупиніться, постійте кілька секунд, потім поверніться, заохотьте собаку і переведіть її у вільний стан. Поступово збільшуйте час, поки не зможете відійти від собаки на хвилину, якщо вона стоїть, і не менше трьох хвилин, якщо сидить. Потім починайте ходити навколо собаки. Як і раніше тримаючи повідок в руці, відійдіть від неї, обійдіть навколо, стежачи за тим, щоб повідок не тягнув собаку і не попадав їй на морду. Продовжуйте цей прийом, поки вона не буде спокійно і упевнено стояти протягом трьох хвилин. Не намагайтеся зупинити її, коли вона повертає за вами голову, а спокійно і твердо поправте її при порушенні положення, потім знову закріпіть це командою і відійдіть від неї знову.
Пам'ятайте, що потрібно обов'язково заохочувати собаку щораз, коли ви її в чомусь поправили або коли вона щось правильно зробила сама. Щоб не випробовувати ваше терпіння, ми не пишемо про це після кожної пропозиції, але ви ніколи не повинні про це забувати. Заохочення - це невід'ємна частина процесу початкового дресирування вашого собаки; собаку ніколи не можна перехвалити, її можна тільки недохвалити. Не забувайте, що ваш собака трудиться і прагне догодити вам тільки для того, щоб ви її заохотили!
Команда «Лежати!»
Щоб навчити собаку лягати по команді, посадіть її поруч із собою, встаньте на коліна і простягніть ліву руку поверх її спини. Потім візьміть її лівою рукою за ліве плече, а правою - за праву передню кінцівку. Дайте команду "Лежати", і обережно покладіть її, піднявши передні кінцівки із землі і потихеньку опускаючи корпус, поки вона не виявиться в положенні лежачи. Таким чином, вам не прийдеться боротися із собакою. Її заспокоює те, що ви її обіймаєте, вона не відчуває потреби пручатися.
Коли собака ліг, відпустіть руки, поклавши ліву руку на її спину. При цьому потрібно безупинно повторювати «Лежати!». Протримайте її в такому положенні кілька секунд. Потім заберіть руку зі спини собаки, командою посадіть її і спробуйте проробити те ж саме знову. Продовжуйте, поки собака не навчиться лягати по команді сама, щоб вам не доводилося укладати її, і поки вона не буде спокійно лежати доти, поки ви не дасте іншу команду або не відпустите її. Потім дайте команду, не підходячи до собаки. Через кілька днів ви повинні домогтися того, щоб собака лягав з положення "Поруч". Пізніше ви можете імпровізувати, поки вона не буде лягати на деякій відстані, залишаючись на повідку.
Коли вона навчиться лягати, залишайте її в цьому положенні, як ви робили раніше в положенні сидячи або стоячи. Спочатку відходьте недалеко від собаки, потім подалі й нарешті обійдіть навколо собаки. Ви побачите, що навчання пішло легше, тому що вона вже засвоїла смисл команди «Чекати!».

Поможіть будь ласка нашому сайту, оскільки його інформація безплатна, то просто клікніть по одній із реклам: