Четвер, 02.05.2024, 23:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Моє меню

Допоміжне меню

Форма входу

Мале Питаннячко

Яка у вас дома є тваринка?
Всього відповідей: 1440

Статистика

Поможіть будь ласка нашому сайту, оскільки його інформація безплатна, то просто клікніть по одній із реклам:

Хвороби хвилястих папуг

    Хворобу легко попередити, чим лікувати хворого. Це відома істина. Особливо важко лікувати кімнатних птиць, хворобі яких недостатньо вивчені. Тому за хвилястими папужками треба щодня спостерігати, своєчасно реагувати на зміни в їх поведінці, стежити за чистотою кліті, не допускати протягів і різких коливань температури. Все це забезпечить хороше здоров'я птиць. 

Придбаних хвилястих папужок не слід відразу поміщати в клітку, де вже є птиці. Їх треба витримати на карантині 2-3 тижні, спостерігаючи за поведінкою і достатком здоров'я. І лише переконавшись, що вони здорові можна посадити до інших птиць. 

Здорова папужка дуже рухлива, щебече, співає, добре їсть. Випорожнювання у вигляді черв'ячків тверді зеленуватого кольору з білими розлученнями. Нормальна температура тіла 41-42 градуси. Хвора ж птиця навпаки малорухлива, пір'я скуйовджене, втрачають свій блиск, стають сухими і нееластичними, крила опущені, є погано. 

Дуже шкідлива для хвилястих папуг зміна складу і раціону кормів, тому якщо ви придбали птицю треба взнати, чим її годували. 

Хворобі птиць можна підрозділити на незаразних, паразитарних і інфекційних. У домашніх умовах рекомендується лікувати папуг в основному від незаразних і деяких паразитарних захворювань. Інфекційні хвороби лікувати в будь-яких умовах дуже важко і практично марно. Якщо птиця заражена інфекційною хворобою (туберкульоз, паратиф, орнітоз і ін.) її слід знищити, а клітку продезинфікувати. 

Неінфекційні хвороби хвилястих папужок в основному пов'язані з неправильним годуванням і виникають унаслідок недоліку в організмі птиць вітамінів, мінеральних солей і мікроелементів. 

Закупорка кишечника супроводиться частими позивами до випорожнювання, папуга погано їсть, сидить настовбурчившись. Причина - надмірне годування жирною і неякісною їжею. В цьому випадку до корму слід додати дрібно нарізану зелень, дати з піпетки 3-4 краплі касторової олії. 

Пронос може виникнути від холодної води, недоброякісних кормів. У папуги з'являються часті водянисті випорожнювання. Слід припинити подачу зелені, фруктів. Поїти кип'яченою водою з додаванням марганцівки, давати рисову кашу або відвар. 

Авітаміноз. Тривале годування папужок зерном або іншими кормами, в яких мало вітамінів. Характеризується запаленням і опуханням вік, слизистих оболонок очей, гнійні виділення з очей, слабкість кінцівок, параліч ніг і крил. У раціон необхідно ввести зелень, моркву, риб'ячий жир, пророщене зерно, жовток курячих яєць. 

Сечокислий діатез. Характеризується порушенням білкового обміну речовин і вітамінно-мінеральній недостатністю. В папужок спостерігається розростання довкола дзьоба у вигляді жовто-сіруватих сухих скориночок. Для запобігання захворюванню раціон хвилястих папужок має бути збалансований по білку, вітамінам і мінеральним кормам. Замість звичайної води можна давати мінеральну воду. 

Відростання дзьоба і кігтів. Потрібно обережно гострими ножицями підрізувати хвилястій папужці дзьоб і кігті так, щоб не перерізувати кровоносні судини. Якщо судина перерізана, кігтик потрібно змастити розчином йоду. Щоб дзьоб і кігті сточувалися природно, необхідно давати свіжі липові, горобинові і інші вітки дерев м'яких порід. 

Маллофагоз. Хвороба викликається насекомыми-пухоедами. В хвилястих папужок занепокоєння, свербіння, часткова втрата оперення, знижується угодована, запалюється слизиста оболонка очей. Захворювання можна встановити шляхом спостереження за папугою в нічний час: птиця неспокійна, переступає з ноги на ногу. Для боротьби з пухопероедами рекомендується вживати суху ромашку в пороші, яку потрібно втирати в оперення папужки, або робити примочки з відвару ромашки. Можна обприскувати оперення сухим виноградним вином. При значному розмноженні паразитів обробку треба повторити кілька разів. Клітку ретельно продезинфікувати. 

Інколи в хвилястих папужок довкола дзьоба виникають губчасті сіро-зелені нарости, які можуть утворитися також на століттях і голові. Це дрібні кліщі, що з'являються при поганому прибиранні кліток. Клітку слід продезинфікувати, нарости змастити так званим перуанським бальзамом, повторюючи це операцію кожні 2-3 дні. 

Нерідко можна спостерігати оголення голови і тіла папуги. Це відбувається через нестачу сонячного світла. В даному випадку необхідні сонячні ванни лякатиму спочатку протягом 10 хвилин, а потім поступово до 40-60 хвилин. Але довгий час тримати папуг на сонці не можна: вони можуть отримати сонячний удар.

Поможіть будь ласка нашому сайту, оскільки його інформація безплатна, то просто клікніть по одній із реклам: